Energie do koučinku patří

Po přihlášení na školení pořádané ICF ČR pod názvem Kouzlo metafor v koučování jsem si představovala, že to bude hodně o mluveném slově, jak pokládat klientům ty správné otázky a jak využívat metafory v koučovacím procesu apod.To, co jsem slyšela a viděla naprosto předčilo moje očekávání. Zejména když před nás předstoupila milá, vyklidněná dáma, která začala říkat “ cítila jsem jeho energii, tak jsem intuitivně položila takovou otázku nebo použila tuto metodu. Potěšilo mne a uklidnilo, kam směřuje moderní koučink. Nemusím se tedy bát použít svoji intuici, napojit se na klienta skrze energii, kterou vyzařuje. Energie mi do koučinku přicházejí intuitivně čím dál víc a tak díky nim i více vnímám potřeby klienta. Super, podobně pracují i takové špičky koučinku jako LIly a dokonce o tom už i přednášejí po celém světě.

Pak nám Lily představila svůj produkt Metaphor Magic Box a udělala ukázku koučinku s jednou účastnicí workshopu a touto kouzelnou karbičkou. Velmi rychle se pomocí různých předmětů a metafor dostala s klientkou hodně hluboko v uvědomění. Nádherná práce, vypadalo to skoro, jako kdyby Lily skoro nic nedělala a občas položila kraťounkou otázku. Ale klientka na sobě tvrdě pracovala. Za necelou půlhodinku bylo hotovo, klientka měla vyřešeno to, co bylo záměrem jejího sezení. Fantazie.

METAFOR MAGIC BOX

Radost mi udělalo, když jsem si uvědomila, že podobně pracuji já s kartami pro koučink a terapie od Zuzky Taucové a se kterými otevírám klientovu duši. Výborně to funguje, abstraktní obrázky a jejich barvy se dostanou hluboko ke klientovu srdci a často otevírají to, co bylo dlouho uzavřené. Emoce, strachy, něco, co klient nechce řešit nebo se bojí. Pracujeme s podvědomím a limbickým nervovým systémem.

20160503_101548

Těším se na používání Metaphor Magic od Lily při koučinku duše a otevírání srdce a duše těch, kterým otázkování s kartami připadalo moc šarlatánské. :)

Co dodat? Jen snad to, že Lily mi dodala odvahu říci…jsem kouč, který používá ve své praxi energie, ale stále jsem strážcem koučovacího procesu, dodržuji etický kodex a dál se vzdělávám.

2018-10-18T18:29:41+02:00