Proč nabízím kraniosakrální terapii?

Takže proč další metoda?

Dlouho mi trvalo než jsem na výcvik šla a původně jsem se účastnila celé řady kraniosakrálně biodynamických workshopů s významnými osobnostmi této sféry a mně se zdálo, že to umím, že to je jasné, že takto to funguje, bylo to jako něco, co znám léta a bylo mi to přirozené. Naučila jsem se sama sebe prozkoumávat biodynamicky a byly a jsou to úžasné zážitky.

Ale pořád to vypadalo, jako že koučování, jóga, somatická práce s tělem a kranio moc nesouvisí a dokonce mi pár lidí řeklo, že toho dělám až moc.

A já jsem víc a víc cítila, že potřebuji ke koučování, lektorování jógy a somatice ještě něco, kde bude klient lehce pasivní, bude moci jít blíže k sobě, nebude muset tolik “ makat“ jako u ostatních metod a to mě přesvědčilo. Mít něco, co je pro klienty uklidňující a nevýkonová metoda, která jim tak trochu pasivně pomůže navnímat sebe sama, co se děje v těle a jak moc je dobré připustit, že pocity mohou řídit naše AKCE v životě. Zkrátka takový malý návrat k sobě.

Jedna kamarádka když se ke mě objednávala, tak kranio nazvala katastrální terapie a ono to tak trochu je, jdeme z katastru do katastru těla, uvolňujeme a léčíme.
Každý terapeut má svoje písmo, klidně můžete vyzkoušet víc přístupů a každý vám něco určitě přinese…..

Jak to probíhá?

Když se klient rozhodne to zkusit nebo už metodu zná, domluvíme se na záměru, což v praxi znamená úvodní povídání koučovacím způsobem u čaje.

Pak si klient lehne oblečený na lehátko a začíná ošetření. I když se řídím protokolem ošetření, který má danou strukturu, tak každé ošetření je jiné a jedinečné i u stejné osoby. Zkrátka se děje to, na co je zaděláno v daný okamžik. Pracuji intuitivně a s pomocí energií, které jsou ve vašem těle. Jsem nástrojem toho, co má býti provedeno.

Pracuji s tepem mozkomíšního moku, který se projevuje tepáním v tkáních. Na některých místech se ladí, zastavuje a pouští, na některých pracuji biodynamicky nebo energeticky.

Po úvodní diagnostice těla v daných bodech – chodidla, kotníky, kolena, střed stehem, kyčle, žebra, ramena, hruď, hlava, přecházím k samotnému protokolu ošetření. Uvolníme kost křížovou, s spojení, kyčle, hlavu, lebeční kůstky, celou páteř atd. Pokud mne vaše tělo pustí = tedy vaše hlava, tak  pracuji intuitivně a kam mne vaše tělo vyzve k doteku a péči, tak tam energii posouvám. Jen reaguji na vaše tělo, nejsem ten, kdo to řídí. Je to tedy takový KOUČINK TĚLA.

Celkem často se uvolňují z tkání i zadržené a zatuhlé emoce, to je běžné a v pořádku a žádoucí, tím uvolňujeme tlak a stres z těla ven.

Co se děje po ošetření?

Klient se pomalu vrací „zpátky“, je uvolněný, zrelaxovaný. Když stoupne zpátky na zem, většinou říká, že je lehčí ;)

Pak si opět popovídáme o tom, co klient cítil v průběhu ošteření, jak mu je aktuálně, jak jsme naplnili jeho záměr a případně probereme doporučené kroky, které by bylo vhodné zařadit do života, aby nastaly postupně změny, které potřebuje. Někdy není potřeba mluvit, klient potřebuje dojezd v tichu.

Po ošetření doporučuji být v klidu, pít vodu nebo bylinný čaj a relaxovat, nechat systém dojet…….

Sama kranio využívám pro uvolnění těla.

Kraniosakrální terapie trvá 75 – 90 minut a stojí 1200 Kč.

Více si můžete o kraniosakrálním ošetření přečíst tady.

2021-08-25T20:54:57+02:00