Jak ustát virózu v době toho, jehož jméno nevyslovuji.

Mít rýmu nebo kašel, virózu nebo chřipku v dnešní době je na upálení na hranici a zejména, pokud jste známí tím, nechcete nosit roušku, respirátor, nechcete se testovat a očkovat v centrech (rozuměj  v novodobých lágrech). Současní inkvizitoři by si teda na mě šmákli….

Jsem čtvrtý den od propuknutí virózy nebo chřipky ( je mi to jedno ) a je mi dobře. Cítím, jak zpátky doplouvá energie do mého těla a tetelím se, mám chuť tvořit, radovat se a psát. Psaní mne vždy bavilo, ale je to stejné jako s malováním, zpíváním a jinými zábavami, protože když po vás chtějí od malička výkony a být jako „někdo“ a vy nejste nikdy dost dobří, tak se rychle demotivujete, protože sakra vždycky je někdo rychlejší, hezčí a lepší a kdoví, co ještě……a tak je výhodnější to přestat to dělat a zahrabat se v šedém průměru.

Ale tento program už dávno skončil a já si stojím za vším, co jsem řekla, udělala a říkám a dělám. Kdo s tím má problém, tedy se mnou, mými názory, stylem života atd, tak to je jeho věc a už dávno se mne to nedotýká.

Chci se vyjádřit k tomu, že……jde být zpátky ve své síle a moci ( tedy ne v nemoci ) za 3 dny!!!!!!

Jak na to? Tady je inspirace, která mi funguje.

1.     Není to ON obávaný vir

a být přesvědčená, že kdyby jo, tak tu není, aby mi ublížil. To je zásadní první krok. Jó a taky to neříkat nikomu z okolí, o kom víte, že vás začne hystericky posílat na testy, k lékaři, do nemocnice apod. a taky litovat, že teda snad to nebude ON.

2.     Zastavit TGV

Tak tuhle metaforu jsem si vypůjčila od Terezie Dubinové, která mi zpracovala osobní astropsychologický rozbor, kde mimo jiné stojí „…ve svrchní části pole…(vědomá, přijímaná, společnosti nastavovaná část osobnosti) se nejprve objevují siločáry spojující se do špičky-jednoho bodu a směřující vpřed, vzápětí francouzský rychlovlak TGV, prostě taková ta pronikavá rychlá síla vpřed“……tak to jsem já a mnozí mne tak znáte 😉 a taky mnozí jste takoví.

Proto je veledůležité ZASTAVIT TGV!

A samozřejmě vím, co musím a chci udělat a udělám to.  Asi nikoho nepřekvapuje, že hoooodně rychle, jako TGV……… Takže potom to se mnou zacloumá stejně tak, jako když zatáhnete za záchrannou brzdu.

Začnu s akcemi stejně tak rychle!

 1. Zrušit práci na 3 dny dopředu (už tuším, že to bude na 3 dny a tím pádem i dávám Vesmíru najevo, že 3 dny jsou ok 😉)
 2. Oznámit to rodině – pro ně to, že ruším práci, je znamení, že se opravdu něco děje, protože téměř nikdy neruším domluvenou práci. A oni musí převzít odpovědnost za moje funkce – vaření, nákup, venčení psa apod……

3.     Zklidnění a ujasnění si, co se děje

Naladím se na sebe v klidu, navnímám si, co mi tělo říká, co mi dává za signál. Začnu dělat to, co mu bude příjemné.

4.     Po rozklíčování nasadit léčbu aneb co mi funguje

 1. Ihned zalehnu do postele
 2. Piju teplou vodu a bylinkový čaj
 3. Pokud nemám hlad, nejím – přerušovaný půst krásně odlehčí organismu a on místo trávení se postará o regeneraci
 4. Nasadím osvědčené bylinné kapky od Diochi
  1. Baktevir 10 kapek každou hodinu první den, na noc 20 kapek, pak pomalu vysazuji, druhý den aplikuji jen 3x denně 10 kapek, na noc 20 kapek a dál už jen když si vzpomenu…..
  2. Astofresh – 1 kapku přímo do krku kdykoli cítím potřebu, ochraňuje sliznice a pomáhá uvolnit dýchací dutiny a od třetího dne už jen před spaním
 5. Esence Young Living
  1. Máta je výborná na rýmu a bolesti hlavy s tím spojené, namažu je všude, kde cítím, že je to ucpané a bolavé, tentokrát třeba celý nos zvenku i zevnitř a hlavně na zadní stranu krku!!!! Chvilku to byl pocit, že ta hlava si odešla někam mimo tělo….ale pak přichází velké uvolnění.
  2. Thieves je směs výborná na škrábání v krku, aplikuji kapku do krku na férovku, ale pro děti a slabší povahy doporučuji na lžičku medu. A pak si ještě pomažu krk z venku hlavně tam, kde cítím škrábání.
 • R.C. je směs, kterou nakapu na šťourátka do uší a vložím do nosních otvorů, krásně to rozdýchávám.
 1. Aplikace klidového bodu před spaním na zhruba 15 minut, mi zaručilo i přes ucpaný nos, klidný a hluboký spánek jen s jedním přerušením na smrkání a aplikaci esencí a produktů

5.     Vyživovat duši

Dělám to, co je mi milé. Koukám na seriály a filmy, které mojí duši vyživují a povznášejí, tentokrát jsem skoukla jedním dechem seriál Zelená hranice, který se skoro celý odehrává v amazonské džungli s původními kmeny a ještě je v původním znění v mé milované španělštině. Čtu a listuji v knihách, na které běžně nemám čas……..ráda se k některým myšlenkám vracím a pozoruji je z pozice mého aktuálního vnímání. Lelkuji, poflakuji se …. Jak ozdravné……

6.     Chodit dýchat na čerstvý vz-duch

Jen, co mi bylo lépe, cítila jsem, že potřebuji dýchat na čerstvém vzduchu a ne být zavřená doma. Takže už tentýž první večer po celodenním válení se, jsem šla venčit psíka do míst, kde nebyl nikdo, jen my dva, tráva, stromy a sem tam jsme vyrušili bažantí páreček. V klidu, tichu, na vzduchu v zeleni….to mi udělalo hodně dobře. Druhý den jsem kromě ranní procházky už chodila přes den ven na slunce a venčit. Dýchání na čerstvém vzduchu je velký lék!

Závěrem chci říci, že třetí noc jsem už spala úplně celou bez vzbuzení, to je největší regenerace pro tělo.

Čtvrtý den jsem stále v klidovém režimu, ale už nejsem celý den v posteli. Chodím na procházky s pejskem, hraji si s dcerou, pomaličku něco malého pracuji, třeba píšu tento článek 😉 Jak se cítím unaveně, zastavuji TGV a jdu se natáhnout a jen tak lelkuji, poflakuji se, proč ne?

Užívám si to pozorování, jak úžasně inteligentní je moje tělo, jak ho mám ráda a že když respektuji jeho potřeby, může být v plné moci a síle.

Je mi 51 let, jsem  matka 3 nádherných bytostí ( 28,25 a 10 ), provozuji www.misteckoinspirace.cz ; www.jsemkouc.cz a jako senior konzultantka spolupracuji s týmem www.hellio.com na ekologických projektech.

Vše, co dělám, mne naplňuje radostí a vděkem, že prostě MŮŽU………

 

 

 

 

2021-08-08T12:21:49+02:00